Benkova Rezidence

Magazín o bydlení

Skleněné radiátory praktické i designové

Nevíte, čím váš moderní byt ozvláštnit a zároveň oceníte, pokud se bude jednat navíc i o praktickou věc? Jestliže je sklo vaším oblíbeným materiálem, zauvažujte nad skleněnými radiátory. Vypadají moderně, zpestří interiér bytu a navíc dokáží rychle a rovnoměrně vyhřát místnost. Skleněné radiátory jsou rozhodně stejně tak funkční, jako designové!

Teplo rozložené rovnoměrně

Skleněné radiátory dokáží teplo rozvést naprosto rovnoměrně po jakékoli místnosti, tedy obytné i v koupelně. Jejich plocha je vyhřívána rovnoměrně, takže se vyhnete problému, kdy dole je chladno a u stropu naopak teplo. Vyrábí se z bezpečnostního kaleného skla, takže není vůbec třeba obávat se křehkosti. Lze je bez obav využívat i na sušení a temperování.

Výhody skleněných radiátorů

Obrovskou výhodou skleněných radiátorů je jejich schopnost vyhřát místnost během chvilky a tím snížit náklady za topení. Lze je zapojit do stávajícího systému vytápění a  ideální je jejich propojení s kondenzačními kotli nebo tepelnými čerpadly.

Skleněné radiátory nejsou nijak objemné, naopak nezabírají mnoho místa, rychle se instalují a dobře se demontují, například při stěhování apod.

Byť se to možná nemusí na první pohled zdát, skleněné radiátory jsou takřka bezúdržbové. Samozřejmě je třeba na nich pravidelně utírat prach, tak jako na klasickém radiátoru. Obecně jsou tyto radiátory šetrné k lidskému zdraví, protože tolik nevíří prach, což ocení především alergici.

Typy skleněných radiátorů

  • Teplovodní
  • Elektrické
  • Duální
  1. Teplovodní skleněné radiátory – tvoří je kovové topné těleso a skleněný kryt a mají velmi účinný konvenční princip proudění vzduchu. Radiátor se velmi rychle zahřívá díky malému množství vody, které obíhá v tepelném výměníku. Skleněný kryt nedosahuje vyšší teploty jak 43 °C a i přesto, že je teplota vody nižší (obvykle 45-50 °C), mají skleněné radiátory vyšší účinnost než ty klasické, což způsobují právě výměníky tepla. Ve srovnání s elektrickými typy jsou o něco víc ekonomičtější.
  1. Elektrické skleněné radiátory – coby topné těleso zde funguje samotné sklo, což je velká výhoda. Tvoří je termostat, přívodní kabel, přední panel a topný prvek. Obvykle v něm žádné topné části nejsou vidět a skleněný panel je zhotoven ze dvou vrstev tvrzeného skla. Teplota samotného skla je asi 55-65 °C, takže se o něj nepopálíte. Na trhu jsou k dispozici elektrické skleněné radiátory jak přednastavené na konkrétní teplotu, tak i s možností si teplotu nastavit pomocí dálkového ovladače.
  1. Duální skleněné radiátory – jsou jakýmsi spojením elektrických a teplovodních skleněných radiátorů. Přes zimní období můžete díky nim topit klasicky přes ústřední topení a v létě si přitopit elektrickým radiátorem.

Skleněné radiátory jako moderní doplňky interiéru

Narozdíl od klasických radiátorů, které nejsou příliš vzhledné, jsou ty skleněné designově zpracovány tak, aby skvěle ladily s interiérem. Jsou výrazným solitérem, který lze zakoupit v různých barvách od bílé přes červenou, modrou, želenou, žlutou až po černou. Teplovodní typy lze koupit také s dřevěným dekorem. Sklo na panelu může být zpracováno jako čiré, zrcadlové nebo matné. Vyrábí se také radiátory s LED diodami.

Snadná instalace

Skleněný radiátor je obvykle tvořen rámem, který se šrouby uchytí ke stěně, načež se pak na něj nasadí skleněný panel. Vyrábí se však také prostorové radiátory, stojící volně na zemi.

Benkova Rezidence

Přírodní prvky v interiéru: Jak přinést kousek přírody do vašeho domova

Spojení s přírodou má pozitivní vliv na naši psychiku i zdraví. Přidání přírodních prvků do interiéru může váš domov proměnit v harmonické a uklidňující místo.

Jak opticky zvětšit malý byt: Triky, které fungují

Bydlíte v malém bytě a chcete, aby působil prostorněji? Existuje několik triků, jak opticky zvětšit prostor a vytvořit vzdušnější interiér.

geosan development